Müzik etkinlikleri
Çocuklarımızın kendini ifade etme becerisini yaratıcılık zevkini ve estetik duygusunu geliştirir. Ses ve dil gelişimi ile bilişsel gelişim ve soyut düşünmeye katkıda bulunur. Kurum olarak müzik ve dansı birleştirerek şarkı ve tekerlemeler, ritim aletleri yoluyla çocuklarımızın dil gelişimine katkıda bulunuyor, bunun yanı sıra müzikal etkinlikler yoluyla çocuğun yaratıcılığını ortaya koymasına fırsat veriyoruz.

Piyano Etkinlikleri
Her çocuk zamanı geldiğinde, yönlendirildiğinde, uygun ortam oluşturulduğunda ve en önemlisi kendisi gereksinim duyduğunda boyar, çizer şarkı söyler, dans eder. Sanat yoluyla öğrenme önce merak ve ilgiyle başlar. Çocuk bu yolla bilgiye ulaşmayı öğrenir, sorun çözmeyi, eleştirel düşünmeyi, birlikte yaşamayı, birey olmayı öğrenir.

Çocuk yine sanat yoluyla yaşamını zenginleştirmeyi öğrenir. Davranışları uygarlaşır. Çocuk insancıl davranışları sanat yoluyla kazanır. Bu bilgiler doğrultusunda kurumumuzda uygulanan başlıca sanat etkinliklerimiz. Pastel boyalar, parmak boyası, tuz seramiği, fırça ile boya, sünger boya, sicim boya, su boya, cam boya, sebze baskısı, sürtme, boyama kitapları, kağıt katlama, kolaj(kesyap), üç boyutlu çalışmalar, proje çalışması.

Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir