Temel Hedeflerimiz.
Okul Öncesi Eğitime inanan Anne Babalar, her şey sizin bu inancınızla başlar ve bizlerin gayretli çabalarıyla devam eder. Bizler her çocuğun içinde keşfedilmeyi bekleyen bir ışık olduğuna inanırız. O yaşamda hızla yol alırken bizde minik yavrularımıza içlerindeki yetenekleri, keşfetmeleri için çaba sarf ederek bireysel yetenekleri doğrultusunda gelişimlerinin sağlanmasına destek olmaktayız.

Anne ve Babalar daima çocuklarını en iyi yerlere layık görürler. Bizler bunun farkında olarak siz ebeveynlerin çocuklarını kendi çocuklarımız olarak görmekte ve onları en iyiye en güzele ulaşmalarını sağlamayı kendimize görev addetmekteyiz.

Yıllar boyu eksikliğini çektiğimiz özlemle beklediğimiz bir eğitim anlayışı geliştirmeye çabaladık. Sizlerinde desteğiyle bunu başardığımızı düşünmekteyiz ve hedefimiz kalitemizi daha yükseklere taşımaktır.

Bunun için yolumuzu çizerken hedeflerimiz;

– Atatürkün temellerini attığı modern, çağdaş akılcı eğitim anlayışı ile bilim ve ülke gerçeklerinin kesiştiği bir çizgide, çocuklara bilgi çağının gerektiği bilgi ve becerileri kazandırarak, bireysel varoluşlarını gerçekleştirmelerini sağlayan öncü bir kurum olmak.

– 3-6 Yaş çocuklarının tüm gizli kalmış yönlerini açığa çıkararak potansiyelinin en üst noktasına kadar gelişimlerini sürdürmelerine imkan sağlamak.

– Düşünen, araştıran, sorgulayan, çözüm üretebilen,

– Öğrenmeyi öğrenen, bildiklerini yaşama taşıyarak paylaşmayı seven,

– Sosyal, bedensel, zihinsel, duygusal yönden gelişmiş, kendini ifade edebilen,

– Sorumluluk sahibi olabilen, millet, vatan, bayrak sevgisi gelişmiş bir yurttaş bilincine sahip olabilen,

– İletişim becerilerine sahip kendisine ve çevresine duyarlı olabilen,

– Öz değerlerinden uzaklaşmadan sağlıklı temel alışkanlıkları kazanmış çağdaş ve aydın bireyler olarak yetiştirmek.

– Hepsinden önemlisi doğayı, kuşu, insanı, bulutu, güneşi sevebilen, özü sevgi dolu olan yüreklerini şefkat ışığıyla aydınlatıp önünü görmesini sağlamak olacaktır.

Bizlerin en temel hedefleridir. Biz sorumluluklarımızın farkında olup ne kadar önemli bir iş yaptığımızı biliyoruz. Bu yüzden ortaya sevgimizi koyduk.

Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir